UProLa

Неокріпші думки

Avatar / Аватар [2009]. Матеріали по фільму

with 6 comments

фанатам фільму присвячується

Вперше за кілька років я півдня відходив після фільму. Вперше за багато років я захотів залишитись в чужому видуманому світі. І вперше в житті я відчув “атмосферу” картини – немалу роль в цьому зіграло 3D. Тепер я свято вірю, що це прорив у сучасних технологіях, епічне явище в сучасному кінематографі. Ніякі там 2012 або Трансформери не перевершать по епічності дане диво Кемерона.

Ну і як маньяк, обов”язково сходжу в I-MAX переглянути фільм другий раз (перший раз дивився в Dolby Digital 3D). А зараз я вирішив зібрати побільше матеріалів по фільму та по процесу зйомки.

Що хотілось би додати свого?

Нічого! Все уже розписано по рецензіям, вікіпедіям та іншим інтернетам. Знайомство варто розпочати з Вікіпедії, оскільки там немає оцінювання, тільки об”єктивні факти.
Російська Вікі про Аватар

Для создания мира Аватара понадобилось более петабайта (1024 терабайта) цифрового дискового пространства для хранения всех компьютерно-графических активов фильма (растений и животных, насекомых, скал, гор и облаков и т. д.). Для сравнения, при работе над фильмом Титаник понадобилось всего 2 терабайта для создания (и затопления) корабля и тысяч пассажиров. Это примерно 1/500 доля объема, использованного для хранения материалов к картине Аватар.[36]

Чи не диво, цей світ Аватара?
English Wiki about Avatar(2009)

Estimates put the cost of the film at about $280 million – $310 million to produce and an estimated $150 million for marketing, noting that about $30 million in tax credits will lessen the financial impact on the studio and its financiers.

Worldwide, the film grossed an estimated $232,180,000 on its opening weekend, the ninth-largest opening-weekend gross of all time, and the largest for a non-franchise, non-sequel and original film.

After 10 days of being released, Avatar has come to gross $212,268,000 domestically and $402,900,000 internationally, with a worldwide total of $615,168,000 [28.12.09].Before its release, various film critics and fan communities predicted the film would be a significant disappointment at the box office, much like had been thought of Cameron’s previous film Titanic (though it later became the highest-grossing film of all time, unadjusted for inflation)

Що мені подобається в маштабних фільмах – режисер має відвагу викинути 200 000 000$ +-100 лмн$, в надії потім заробити 600 млн…
Триста лямів…………
Ось замітка про маркетинг фільму – Аватар с позиции маркетинга. Чи є тепер питання, куди ділось 150 млн баксів?

Шпалери

Раніше для поринання у видуманий світ люди читали книги. Тому зараз вважається, що дивитись фільм задля поринання у чиїсь мрії – це низько, побудований в уяві людини світ повинен бути найкращий. Я з цим погоджувався… але тільки (ви вже здогадались мабуть) до Аватара. Тривимірний світ, побачений власними очима, перевершує своєю красою багато-багато описових пейзажів в різних книгах. Разом з тим, якщо дивитись на цей світ в 2D всі ілюзії зникають, ти бачиш перед собою плоский екран (великий або монітор):

Я бачив дивний сон. Немов передо мною безмовна та пуста і дика площина….

чи як там. Коротше, взагалі не ті враження. Але монітори у нас покищо пласкі, тому без звичних джпег картинок не обійтись.
Даю посилання на картинки і шпалери на фільмійську тематику. Вибачте, що на депозиті. 40мб. Більшість з них використовую на даній сторінці.
Картинки в основному хороші, з оффсайту, є скріни з гри, є арт-концепти.
http://depositfiles.com/ru/files/mx2n0el6c
Ось ще непоганий веб-архівчик якісних фоток (сайт, до-речі, присвячений фільму)

Книга

Звісно, я не буду читати книгу “Аватар. В пошуках таємниці Ейви” чи подібні. Як взагалі можна читати книгу по фільму з таким, вибачте, попсовим сюжетом?
Але є на даний момент арт-книга “The Art of Avatar: James Cameron’s Epic Adventure”, вміст якої може бути цікавим фанатам.
(На жаль книгу в інеті дістати не вийшло, але ось стаття яка дає далеко не поверхове знання про наповнення)
Ось ще одна книга, в якій більше символів ніж малюнків – Avatar: A Confidential Report on the Biological and Social History of Pandora. До-речі, тут видно, що у На”ві чотири пальці, а не п”ять.(Аааа – вони мислять HEX арифметикою! От щасливчики…)

Нейтірі

Коли вперше побачив трейлер Аватару, подумав – ну як можна можна було придумати таку уродливу рожу для дівчини-аборигенки-інопланетянки? Навіть вважав що не буду дивитись фільм, бо в ньому такі мерзенні сині створіння. Але маркетинг Кемерона взяв гору і тепер трошки фанатію (трошки) від різних пікч з нею. Немалу роль в ставленні до головних створінь Пандори зіграли статті та мувіки по створенню анімації персонажів. Оскільки я трошки пов”язаний з компами і колись навіть пробував зробити скелетну анімацію, то ЧУДОВО розумію наскільки колосальну роботу проробили аніматори і прогери. Сама ідея того, що на екрані ми бачимо намальованого персонажа з реальною анімацією обличчя (тобто з мімкою справжнього актора) вганяє в ступор.
Благо дівчина-аборигенка не настільки страшна як Алекс з другої халви….

Нейтири, Нейтири, Нейтири….. по-моему просто мужики запали на бабу! причем на синюю! ходит голая весь фильм, вот мужская часть населения и ахнула.. Примитив!!! что касается любовной линии. у этой Нейтири обычный синдром так называемой “сиделки”! а потом еще и секс случился – тут же грех не влюбиться… а в итоге еще Джейк приезжает на крутой “тачке”, на которой до этого приезжал только ее пра-пра-пра-пра-прадед – ну тут естественно всё простишь-забудешь! По-моему всё очень банально…

Правильно все підмічено =)Угадайте, хто це )

Кадр мабуть не найвдаліший, але HD версія фільму ще не вийшла, тому нема звідки скріншотити нормально.
No comments 🙂. Ну і ще трошки про неї.
Лоу-рез Яндекс-пікчі. Гугл-пікчі

Саундтреки

Весь цей пост я пишу слухаючи зациклено OST:Avatar. Досить мотивує ) І навіть приносить певною мірою задоволення. Щоправда музичку не назвати геніальною, зате вона атмосферна.
Avatar – VA Soundtrack, 192 kpbs, 12 tracks, 80 min
Пісні також уже ВКонтакті

Making of

Ну тут уже можна розписатись, це чудо сучасності достойне найвищих похвал від усіх 3D-шників, аніматорів, художників, прогерів і тому подібних video-related persons. А також, якщо згадати про 5 петабайт місця на всі модельки, то і сисадмінів.

Кемерон

Кемерон рулить. Згадайте його кращі фільми – Термінатор, Термніатор 2, Чужі, Безодня, Титанік. Та кожен з цих фільмів (крім Безодні можливо) став класикою кіно! Не дивно, що Кемерону не просто “опускатись нижче по рівню”. Він повинен був придумати щось нове, щоб про нього знову згадали і знову про нього говорили. Як сказано в одній з статтей, Кемерон просто казав, що він хотів би бачити в фільмі – а інші просто виконували бажання – виконували революцію. Поважаю його, як режисера. Без нього, без його ідей фільм би вийшов черговим трешом. І ще важливий момент. Кемерон придував фільм від початку до кінця і жив з ним близько 15 років. Приблизно така ж історія сталось і з Джорджем Лукасом, що наводить на думки…
Джеффрі Катценберг, Джеймс Кемерон, Стівен Спілберг

Модельки, текстурки, MoCap, 3D та інші посилання

 • Ось хто робив модельки, текстурки та анімашки для Аватару – WETA Digital (ух, у них і скіли потрібні для роботи), ILM від LucasFilm
 • Хороша стаття, не дарма на вікі є посилання на неї – “Аватар” – придумывая мир
 • Рекомендована стаття по технологічним аспектам фільму – «Аватар» – как создавался фильм Ч.1
 • Рекомендована стаття по технологічним аспектам фільму – «Аватар» – как создавался фильм Ч.2
 • “Аватар” – искусство motion capture – мало слів, одне відео. MoCap у дії. Джеймс і Ко – молодці, аплодую!
 • Інтервью з одним з створювачів образу На’ві – Avatar Concept Designer Reveals the Secrets of the Na’Vi

  3D

  Не зовсім про Аватар, але про технології.

  • Dolby 3D (Dolby 3D Digital Cinema) – один з підвидів англіфу, але основане на інших роподіленнях довжин хвиль. Завдяки окулярам ліве око бачить червоний колір однієї довжини хвилі, а праве – трошки іншої. Тому і виходить, що один колір можна направити на обидва ока (на відміну від анагліфу).
  • RealD – по словам вікі, найпопулярніший підвид 3D зображення. При виводі використовується одна камера, в якій постійно чередуються кадри – для лівого та правого ока. Мало того, кожен кадр поляризується – по круговій поляризації (а ми вчили це по фізиці, хехе), тому голову можна крутити як хочеш (на відміну від I-MAX).
  • I-MAX – принцип той же, що і у RealD, тільки використовується лінійна поляризація. Крім 3Д варто відмітити екстрапотужний проектор, величезний срібний екран, збільшена у 3 рази площа кадру – якість суперова.
  • Анагліфи – звичні уже нам червоно-сині картинки. Цим методом зроблено 3Д в грі King’s Bounty: Принцесса в доспехах
  • Автостереограми – це коли треба дивитись у цятковану строкату беззмістовну картинку, “розсувати очі” і бачити на фоні цієї строкатої картинки 3д об”єкт.
  • Чередування кадрів – даним методом зроблено 3Д в грі Аватар (там присутній також анагліфічний режим)
  • Голографія – уух, не скоро ще ми зможем це використовувати в повсякденності
  • 3Д проекція – найбільш реально до тих голографій, які показані в Аватарі у землян. (До речі, помітили що у землян навіть відео на лаптопах тривимірне???)

  Хто не дивився фільм у 3D – можна сказати, пропустив найважливішу кіноподію останніх п”яти років.

  ЗІ. Я навмисно не пишу про сам світ Пандори, сюжет і тп – мені це не цікаво, крім того нефанати такого неприймуть взагалі.

  Ну ось, можна і закінчувати постик. Дякую, якщо ви його прочитали ) Буду щасливий, якщо він відкриє вам очі (пофік на що саме))

Written by danbst

Грудень 29, 2009 at 02:33

Відповідей: 6

Subscribe to comments with RSS.

 1. ти вже подивився?

  І питання зразу не читаючи. Там є спойлери?

  bunyk

  Грудень 29, 2009 at 03:50

  • Сюжет я ніду не розриваю, але загалом так, стаття для уже бачивших фільм. Інші не зрозуміють )

   danbst

   Грудень 29, 2009 at 07:37

 2. Забув підписатись на коменти. І щось останнім часом ти ще матьоріший блоггер чим я. Сподобалось? 🙂

  bunyk

  Грудень 29, 2009 at 03:55

 3. Кста, я с тобой схожу второй раз с удовольствием 🙂
  И спасибо за ссылки на ОСТ.

  Алекс

  Грудень 29, 2009 at 16:09

 4. Шикарна збірка матеріалу. Навіть з коментарями згоден.

  3D не ще дивився. 😦 Тому навіть не помітив, що монітори в них теж 3d.

  bunyk

  Травень 18, 2010 at 17:44


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: