UProLa

Неокріпші думки

Ratpoison 4 Windows? O_O

leave a comment »

No )

Проте не все так погано, як може здаватись )

habrahabr.ru

Недавно я взнав про цікавий ресурс, називається Хабрахабр. Чому так називається – без поняття, проте він цікавий тим, що, виявляється, він дуже популярний! Короче, там була стаття про Windows 8 і саме там я помітив, що Майкрософт йде в ногу з модою і переводить свій інтерфейс на тайлінговий режим! Кому потрібно вручну міняти розміри вікна? Кому потрібно розміщувати вікна з точністю до пікселя? Кому потрібно відкривати по 20 вікон на одному робочому столі?

Планшети в хорошу сторону змінюють уявлення про зручний користувацький ГрІн (так, я проповідник даного терміну =). Аналогом тикання пальців в площину є тикання пальців в клавіатуру, а не переміщення пальцезамінника по дерев’ясі. Перемістивши часто-використовувані функції на “зручні” клавіатурні комбінації, можна відсотків на 50 зменшити напругу на руки, не кажучи вже про (незначне) пришвидшення в роботі.

Відсутність обов’язкових візуальних якорів для нашого хвостатого (ой, згадалась антисанітарія в нашій кімнаті – за ніч на сир з кров’якою собі подібних хвостатих було спіймано і благополучно спущено з 4 поверху 4 одиниці живого пискучого) відкриває нерозвідані досі частини дисплею і збільшує корисну площу (небагато, проте помітно).

Короче, в цьому щось є, і хлопці з Майкрософт це добре розуміють. А особливо добре я зрозумів це після того, як взнав про …

AutoHotKey


AutoHotKey – це програма, середовище, мова програмування, набір бібліотек для автоматизації роботи з графічним (і не тільки) інтерфейсом Windows. Дозволяє створювати глобальні, локальні хоткеї на все що завгодно; адресувати елементи форм та екранів; планувати події (привіт, cron!); виконувати автозаміни (наприклад, “хз” -> “щиро кажучи, не знаю” у будь-якому полі вводу); і ще +100500 додаткових фіч. Досить глянути на кількість повідомлень на форумі, щоб зрозуміти – програма використовується, і використовується активно. Жаль, що тільки зараз я про неї взнав, дуже жаль. З’явився привід перейти на вінду, оскільки під Лінукс, як відомо, все треба конопатити самому.

Так ось, цікавим є те, що на скриптовій мові AutoHotKey можна будувати такі складні речі, як менеджер вікон! Один чувак це і зробив, і назвав його…

dWm, перейменовано у bug.n


Якщо ви чисто випадково його скачали і проти своєї волі запустили, то ось вам деякі хоткеї для затравки:

  • Win-Shift-q – Вийти з bug.n
  • Win-Shift-x – Максимізувати вікно
  • Win-1 тире 9 – перемикання між робочими столами
  • Win-m – Перейти у режим “монокль” – один фрейм, розпахнутий на весь екран (як у ratpoison)
  • Win-с – Закрити вікно
  • Win-вверх або вниз – Alt-Tab

Цієї бази вам повинно вистачити на ознайомлення з керуванням. Додаткові можливості у нього також цікаві і навіть зручніші ніж у ratpoison! Короче, читайте хелп і експериментуйте )

Цікавий (проте аж ніяк не новий серед тайлінгових менеджерів) спосіб конфігурування: правка сорсів і перекомпіляція. Що радує, .ahk файли дуже зрозумілі і розбирання з новою мовою ні у кого не складе жодних проблем.

Ну і ложка дьогтю

Як і все опенсурсне, AutoHotKey і bug.n не переслідують стабільність роботи. Насилування Aero у мене приводило до частенького підглючування візуал студії і Outlook. В кінці-кінців, деякі програми просто напросто не думають, що їх будуть запускати у тайлінгових менеджерах і, відповідно, ведуть себе відверто по паскудськи (я про відсутність признака “діалоговий” у діалогових вікон).

А по-друге, перехід від клави до мишки в вінді відбувається набагато частіше ніж у лінуксі. Зараз уже з’явився PowerShell, і я його навіть використовував, проте чисто ідеологічно не вдається заставити себе використовувати консоль (і вчити новий пакет команд) на незаточеному інструменті. Максимум, на що я спромігся, це поставити чорний фон на робочий стіл. І то, він не до кінця чорний, по-центру написано великими буквами “Arch Linux”. Колеги, мабуть, мене не розуміють…

Від автора

Ось такий ось твір-роздум на тему тайлінгових менеджерів у вінді. bug.n не єдиний, проте найбільш перспективний. І чим більше людей почують про AutoHotKey, тим більше в скорому часі з’явиться фанатів тайлінгу вікон. Peace!

Written by danbst

Червень 2, 2011 at 21:14

Оприлюднено в Пости

Tagged with , , , , ,

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: