UProLa

Неокріпші думки

Code Shadow

leave a comment »

Документую ідею, щоб не забути

Всі ми пишемо код в програмних засобах, які серед “допоміжних інструментів” забезпечують щонайменше підсвітку коду. Чому я згадую про підсвітку коду? Кольори, на які ми дивимось, не зберігаються у результуючому кодофайлі. Кольори – це метаінормація, яку середовище генерує “на льоту”. До такої ж метаінформації відносяться дуже багато інструментів: автодоповнення по історії, Intellisence, віконечка пошуку, віконечка з синтаксичними помилками, підказки кодоаналізатора/кодораціоналізатора,…

Пропоную ще одне віконечко – code shadow. Завдання у віконечка такі: відображати а) паралельний код (якщо можливо); б) метаінформацію, що підтягується з зовнішнього ресурсу; в) динамічне перетворення коду. Віконечко оновлює свій вміст при переміщенні курсору і показує тільки потрібну інформацію (“потрібність” вибирається хоткеями). Курсори в редакторі коду і в code shadow синхронізуються, але не обов’язково вказують на один і той же рядок/колонку. Редагування code shadow може синхронно змінювати основний код (якщо можливо) або редагувати пов’язану з кодом метаінформацію (звісно, може бути також readonly)

В принципі, це тільки ідея, проте в рамках “допоміжних інструментів” їй може знайтися дуже широке застосування (за умови правильної організації синхронізації, звісно).

Written by danbst

Серпень 27, 2011 at 21:58

Оприлюднено в Програмування

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: