UProLa

Неокріпші думки

Пробудження

with 19 comments

Зв’язок між назвою посту і Сіддхартою Гаутамою не випадковий, бо саме так я відчув себе після однієї розмови з дівчатами. Заговорюючи їм мізки всякою лабудою, я випадково сформулював думку всього свого свідомого життя. Вона виявилась настільки простою та суперечливою, що легко може стати в основі постмодерної релігї (або хоча б світогляду). Ну що, чи цікаво вам послухати далі, чи закриєте сайтик від гріха подалі? 🙂

Істина, Прогрес, Порядок, Ідея, Еліта, Інструмент

Отже, я перечислив 6 ключових слів цього світогляду. Давайте я поясню зв’язок

 1. Основою буття є пошук, чи то ба прямування до Істини. У цьому плані моя думка не зайшла далі за об’єктивний ідеалізм. Щоправда, я допускаю, що у кожного своя Істина, і шлях до Істини у кожного свій. Важлива саме наявність цього прямування, прямування до чогось хорошого, ідейного, теплого, приємного та важливого.
 2. Я не бачу прямування до Істини без Прогресу. Накопичення знань про світ ІМХО неможливе без їх розширення. Тому будь-які обмеження по розвитку повинні бути добре обгрунтовані у світлі руху до Істини. Фактично, цим самим я признаю науковий метод як основний метод пізнання світу, але не виключаю використання інших, лиш би не було проблем (адже проблеми – це шлях ВІД Істини)
 3. Люди постійно приймають певні рішення, виконують вибір. Але хіба їх цьому вчать в школі? Ні, через це виходить що одні люди живуть добре і не паряться (бо приймають правильні рішення), а інші бідкаються та виживають а не живуть. Фактично, ця соціонерівновага залежить від однієї складної штуки, котру я називаю “Порядок в голові”. Згідно моєї ідеології, прийняття рішень без Порядку в голові є доволі непевною штукою, бо наслідки важко прогнозуються. А як без цього Порядку дійти до Істини? Тому тема Порядку (в першу чергу, Порядку в голові) повинна стати ключовою в моїй секті іновірців. (Якщо вас цікавить, що таке “Порядок в голові”, то це такий стан людини, коли вона може приймати правильні та обгрунтовані рішення)
 4. Люди без Ідеї – також люди, але вони ближчі до тварин, а не людей 🙂 Об’єднання потягу до Істини, Прогресу та Порядку відбувається від егідою “Ідеї”. Проте ось яка цікава штука: я стверджую, що ця “ідея об’єднання” не формулююється словами! Чому? Тому-що точне визначення призведе до дуже серйозних “ідейних” проблем (наприклад необхідність зміни, відповідність моралі, доведення непротирічності). Більше того, я стверджую: в самій Ідеї закладено її безсмертя! Тобто, сама Ідея повинна слугувати не тільки на досягнення Істини, Прогресу та Порядку, а ще й на виживання самої себе. Це зроблено на випадок, якщо деякі конспірологічні теорії не брешуть, і знайдуться люди, котрим на руку буде похоронити таку хорошу “Ідею”.
 5. Еліта – це сукупна назва людей (та угруповань людей), котрі сповідують описані вище принципи і забезпечують виживання Ідеї. Кожен, хто має спрямування до Істини, вірить у Прогрес та наводить Порядок у своїй голові, автоматично перетворюється у Еліту. А серед тієї еліти суспільства, котра є зараз, не кожен є Елітою в моєму формулюванні. Еліта діє по законам тієї держави, в котрій живе, але разом з тим між окремими Еліта діють внутрішні зобов’язання, дещо схожі на соціалістичні (ну як євреї, ви зрозуміли). Еліта намагаються допомагати один одному, але не стільки матеріально, скільки ідеологічно. Чисто як в приказці, не віддати свій улов іншому рибалці, а навчити правильно ловити рибу.
 6. Оскільки ми живемо в епоху небувалої доступності інформації, у нас з’являються всі шанси розширити слабкий людський розум за допомогою зовнішніх електронних пристроїв. Еліта утворює поміж себе спеціальну мережу, яка буде слугувати прообразом тієї сутності, котра повинна пізнати Істину (людина не може її пізнати), навести Порядок в її “голові” (це я називаю Порядком в інформаційній сфері) та використовувати її для наведення Порядку у власних головах (та в головах інших, чому б і ні). Вся ця цифрова та електронна система штучного розуму і називається Інструмент. (В дечому схоже на вікіпедію, але з більш глобальною інфраструктурою, включаючи цифрові переносні пристрої та наново переписану всю цифрову обв’язку). Інструмент також повинен виконати ще одну, надзвичайно важливу функцію, – спростити навчання, бо без швидкого навчання досягнути швидкого прогресу неможливо.

Секта

Я вважаю, що кожна звичайна людина вправі робити те, що вона вважає правильним для себе (тобто, потакати своїм бажанням). Тому слідування викладеному вище світогляду робить людину “незвичайною”, або навіть “ненормальною”. Оскільки рівень проникання Ідеї в мізки доволі високий, а відсоток масовості доволі низький, то назвати це “субкультурою” або “культурою” буде важко. Найкраще тут підходять визначення Елітаризму як псевдо-релігії або науково-технічної секти.

Проблемка

Одна проблемка. Для заснування секти потрібні люди, а де ж взяти таких же психанутих, як я? А все просто. Потрібно скласти певний базовий устав, певний базовий Інструмент, щоб було зрозуміло, що і в яких випадках робити. Потрібно організувати проповіді (а отже, придумати зачіпаючі за душу тексти). Потрібно знайти місця скупчення цільової аудиторії (до котрої, до-речі, пред’явлено доволі високі запити). І, що найголовніше, треба своєю поведінкою показати людям приклад!

І кожна з цих маленьких проблемок є дуже складною проблемою, хоча і набагато простішою, ніж “мета на тисячу-тисяч життів”.

PS. По ходу діла доведеться вичитати Ніцше, Майн Кампф та ще багато-багато цікавих книжок. Ох, як я не люблю філософію та історію…

Written by danbst

Жовтень 16, 2012 at 15:37

Оприлюднено в Пости

Відповідей: 19

Subscribe to comments with RSS.

 1. Надто багато слів з великою літери.

  Alex Y

  Жовтень 16, 2012 at 15:41

  • Коли немає точних визначень, то потрібно впливати на інші канали сприйняття. Пафос іноді стає в пригоді 😉

   danbst

   Жовтень 16, 2012 at 15:51

   • Ось саме тоді, коли закінчуються точні визначення і залишається лише пафос, мої канали сприйняття блокуються.

    Alex Y

    Жовтень 16, 2012 at 16:16

    • Оу, ну тоді

     danbst

     Жовтень 16, 2012 at 16:20

    • Хто це? tineye нічого путнього не говорить.

     Alex Y

     Жовтень 16, 2012 at 16:32

    • Дивно, не очікував, що ти не зрозумієш натяку Оо http://www.youtube.com/watch?v=wuxEvY1zsfA

     danbst

     Жовтень 16, 2012 at 16:37

    • В такому шлаку не розбираюсь, вибач.

     Alex Y

     Жовтень 16, 2012 at 18:46

 2. Основою буття є запудрювання мізків дівчатам з метою прямування до чогось хорошого, теплого, приємного.

  P.S. Твоя проповідь поки що недостатньо зачіпає, і взагалі не зрозуміла. Keep going!

  bunyk

  Жовтень 18, 2012 at 18:50

  • Ні, дівчата в житті не головне.

   А на рахунок незрозумілості, поясню все це кількома простішими словами. Я хочу заснувати свою секту і отримувати з неї профіт (бабло та допомогу), більше того, хочу щоб секта могла допомагати всім своїм учасникам (по принципам соціалізма та комунізма та здорового глузду). Для того, щоб так зробити, потрібно зібрати людей з певним складом мислення (котрі не кидають просто так, не підставляють без гострої необхідності і адекватно мислять). Чи зрозуміліше тепер суть всього посту?

   danbst

   Жовтень 21, 2012 at 08:58

   • Може краще буде просто записатись до масонів, сатаністів, саєнтологів чи ще когось хто це вже реалізував?

    bunyk

    Жовтень 28, 2012 at 20:07

    • Ні, не краще.

     danbst

     Жовтень 28, 2012 at 20:32

 3. Знайомі ідеї. Давно мріяв заснувати власну секту 🙂 Втім, із моєю асоціальністю й неієрархічністю це навряд чи можливо. Деякі зауваження (до певної міри, це зауваження до самого себе).

  Еліта — очевидно, що елітою хочемо бути ми (якщо точніше, нас більше влаштовувала б роль мозкового центру цієї еліти). Але що ми зробили, щоб бути нею? І головне, що робити з конкурентами — такими ж елітарними групами, але не пов’язаними з нами і в чомусь принципово відмінними від нас?

  Інструмент — по-моєму, ним доведеться замінити половину Еліти 🙂 Складність у тому, що елітарний бот сам себе не напише 😦

  Істина, Порядок, Прогрес, Ідея — в першу чергу, красиві слова (як і Демократія, Добробут, Духовність і т.п.). По можливості, треба уникати їх, замінюючи чимось більш конкретним. Те, чого ми прагнемо, має бути таким, щоб ми могли самі пересвідчитись у факті його досягнення нами, інакше це лише реклама для зовнішньої публіки, що має йти за Елітою, та й то, ненайефективніша.

  Python

  Жовтень 21, 2012 at 18:38

  • >>>асоціальністю й неієрархічністю
   Для цього і існує пункт про “порядок в голові”. Еліта повинен завжди його підтримувати, а отже боротись з самим собою. Інакше твої рішення будуть не зовсім правильними (читай, важко буде по ним передбачити майбутнє або вони призведуть до нових проблем). Над темою “наведення порядку в голові” треба дуже добре подумати, знайти хороші методики (або скласти свої), дістати методики розвитку логічного мислення та математичної інтуіції, розібратись в психології. Фактично, “порядок в голові” є ключем, чому вся ідея повинна спрацювати – без порядку еліта не буде відрізнятись від звичайних людей, не буде Елітою.

   >>>Еліта — очевидно, що елітою хочемо бути ми
   Не факт. Те, що я написав все вище ще не означає, що я стану Елітою. Можливо сил не вистачить =) Але, перефразувавши Ніцше, “ми – міст від людини до Еліти”.

   >>>нас більше влаштовувала б роль мозкового центру цієї еліти
   Я ще не певний, чи потрібна централізація в цій системі. Вона може бути децентралізована, але складатись з невеликх соціогруп з ринковими відносинами (типу мінібундесштатів). В загальному, система повинна бути досить гнучка, щоб підлаштовуватись під обставини та приймати ту форму, яка найкраще вирішує поточні цілі. Звісно, цей ідеал важко буде досягнути через складність координації людей, але є до чого прагнути.

   >>>що робити з конкурентами — такими ж елітарними групами, але не пов’язаними з нами і в чомусь принципово відмінними від нас?
   Хороше питання. Правильними виходами будуть наступні 2: недопустити появу таких груп (ліквідовувати на стадії зародження) або діяти так, щоб не викликати проблем та підозр (тобто, щоб конкуренти не бачили в нас конкурентів). І одне і друге робити важко без розуміння психології людини та соціогруп, але є до чого прямувати =)

   >>>Інструмент — по-моєму, ним доведеться замінити половину Еліти
   Ну не зовсім. Інструмент – це доповнення до людського мозку, розширення можливостей. Вже зараз гугл є інструментом, смартфон є інструментом, але це не досконалі приклади. В принципі, у мене є кілька продуманих ідей, я поки-що обдумую, як їх краще сформулювати на папері.

   >>>Складність у тому, що елітарний бот сам себе не напише
   Звісно. Бот – це кінцева стадія, це якби ціль, до якої треба прямувати. До того як бот з’явиться, пройде багато проміжних етапів, простіших.

   >>>Істина, Порядок, Прогрес, Ідея — в першу чергу, красиві слова
   Я так бачу, ти доволі добре зрозумів, що я сказав (на відміну від Alex Y та bunyk)! Так, це красиві слова. Ясне діло, що між собою цей пафос буде уникатись (типу це само собою зрозуміло і кожен підсвідомо це розуміє). Єдине, що ці слова повинні згадуватись, коли хтось намагтиметься проштовхнути “неправильну” ідею або видозмінити Еліту. Ти правий і в тому, що це реклама. Дивись, той хто нам потрібний, зможе побачити за словами пафосу ідею, зможе відділити обгортку від суті. Всі інші будуть крутити пальцем у виска та йти мимо. Колись я думав, що франкомасони уже реалізують ці принципи, але зрозумів, що ніфіга. У них навіть всередині ця показуха працює, а на благо людства вони нічого не роблять (хоча інсайдер серед масонів не завадив би).

   Ухх, розгорнутий коментар, але чого не зробиш для майже-однодумця =) На останок скажу ще таке: справжній Еліта не може не бути успішним в усіх планах. Своя хата, стабільний прибуток, сильна самокоординація, відсутність проблем в інтимному житті – все це обов’язкові атрибути Еліти, інакше його рішення не будуть йти в правильному руслі. Еліта повинен розуміти, що таке хороше життя, інакше він не буде авторитетом в очах інших, простих людей. Тут є ще кілька нюансів, щоправда…

   danbst

   Жовтень 22, 2012 at 00:34

   • Еліта з виключно успішних людей? Навряд чи це можливо. Все за рахунок чогось, неможливо досягти всього, нічого не втративши. Неможливо бути одночасно успішним підприємцем, видатним письменником, чемпіоном з пауерліфтингу і всесвітньовідомою балериною 🙂 Зрештою, той, на чиєму шляху до успіху ніколи не виникало нездоланних перешкод, частину проблем просто не усвідомлює.
    Люди, успішні у всьому, безумовно, потрібні для просування ідеї. Але це, так би мовити, фасад, інтерфейс між зовнішнім світом і мозковим центром організації, що може включати в себе й вузькоспеціалізовані людські одиниці, функція яких — не демонструвати успіх у своєму житті, а переробляти інформацію, бачити те, чого не бачать публічні лідери еліти — люди, в розумовому плані далеко не посередні. Якщо згадати традиційну китайську систему влади, поряд із імператором завжди був радник-мудрець, що безпосередньо сам на владу претендувати не міг, але від його порад залежала доля всієї держави.

    Python

    Жовтень 22, 2012 at 11:48

    • Ти маєш рацію. В моїх планах було називати тих, кого я описав як успішних людей, а ти як “публічних лідерів еліти”, – називати вищою елітою, тобто свідомо відділяти від усіх інших чисельних учасників системи (котрі є “звичайною” елітою). Від вищої еліти вони відрізнятимуться тим, що по певним причинам (по бажанню, по можливостям, по обставинам, по зобов’язанням) не приймають певні принципи Ідеї. Шкода, що я погано орієнтуюсь в соціології, тому не можу оцінити, наскільки моє інтуїтивне розуміння співрозмірне з реальним.

     До-речі, якщо є слушні пропозиції – Welcome. Можна зорганізувати анонімний закритий форум, чисто для структуризації ідей.

     Також, якщо тобі цікаво і є запитання – задавай. Формат діалогу також має право на життя, допоки я не виродив новий пост (а коли буде натхнення на його написання – невідомо).

     PS. >>>Неможливо бути одночасно успішним …
     Угу. Під “успішністю” я мав на увазі відсутність серйозних проколів, щоб журналюги та інші недобробажаючі (хм, як це слово буде на укр.?) не мали до чого придертися.

     danbst

     Жовтень 22, 2012 at 12:29

  • До-речі, чудовий у тебе блог. Якщо я пишу доволі сумбурно, намагаючись пошвидше викласти думку, то у тебе це виходить суцільно та красиво! True master

   danbst

   Жовтень 22, 2012 at 00:51

   • > як це слово буде на укр.?
    Недоброзичливці.

    Щодо вищої й звичайної еліти. В ідеалі, еліта повинна мати резерв життєздатності: навіть коли всіх її публічних представників ліквідовано (знищено фізично, заплямовано, перевербовано), мають з’являтися нові публічні лідери, як голови дракона, що відростають на місці відрубаних. Таку регенерацію легше здійснити, якщо справжня вища еліта, що координуватиме всі дії, лишатиметься закритою від широкого загалу — тобто, публічна вища еліта необов’язково має бути вищою в самій еліті. Ну а публічну еліту справді варто формувати з успішних людей із бездоганною репутацією. Втім, повна бездоганність тут необов’язкова, якщо прихована еліта, наприклад, хоче залишити можливість самим тиснути на своїх публічних представників, якщо ті відіб’ються від рук (і деякі організації такого типу практикують щось подібне).

    > Можна зорганізувати анонімний закритий форум, чисто для структуризації ідей.
    Можна. Якщо є якісь думки «не для сторонніх очей» — є електронна пошта (мою адресу ти як автор блога можеш бачити?)

    Python

    Жовтень 22, 2012 at 16:43

    • >>> і деякі організації такого типу
     Ага, то-то мені здається, десь я це вже чув. Скажу так, я хочу організацію без постійної структури. Тобто, Еліта підлаштовується під суспільство. Описану вище структуру можна буде застосовувати тільк тоді, коли з’являється інформація, котру потрібно приховати від суспільства, але це не повинен бути default.

     danbst

     Жовтень 23, 2012 at 07:46

    • >>> (мою адресу ти як автор блога можеш бачити?)
     можу, але вона чомусь не працює

     danbst

     Жовтень 24, 2012 at 07:49


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: